13 juni 2018 - 10:50 - Sport
Marokko weet vandaag of het het WK in 2026 mag organiseren. Het dossier van het koninkrijk heeft veel tekortkomingen, vooral op het vlak van infrastructuur, in vergelijking met het Amerikaanse trio. Toch kunnen er verrassingen zijn.
Vlak voor de stemming die vandaag in Moskou plaatsvindt, krijgen de twee kandidaten een kwartiertje om hun dossiers te presenteren. Het Amerikaanse dossier komt eerst. Daarna zullen de baas van de Marokkaanse voetbalbond Fouzi Lekjaa en minister Moulay Hafid Elalamy van Industrie en Handel het dossier van Marokko verdedigen.
In totaal nemen 207 federaties deel aan de stemming, 203 als de FIFA beslist Guam, Samoa, Puerto Rico en de Amerikaanse Maagdeneilanden uit te sluiten omdat ze van de VS afhangen.
Volgens een telling van The New York Times heeft Marokko momenteel zeker 21 stemmen en 7 mogelijke stemmen. United 2026 zou reeds 33 stemmen en 24 mogelijke stemmen hebben. 122 federaties hebben hun keuze nog niet bekend gemaakt.
Marokko kan rekenen op een groot deel van de Afrikaanse landen, maar ook de Arabische landen en sommige Aziatische landen. Volgens de voorzitter van de Franse voetbalbond Noël Le Graët kan Marokko ook op ongeveer de helft van de Europese stemmen rekenen.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Atlético-ster geniet van vakantie in M’diq (foto’s)
Spanningen op Afrika Cup: onderzoek naar Algerijnse ’anti-Marokko handelingen’
Achraf Hakimi verrast man die hem vormde (video)
Atlas Leeuwen nr 1 in Afrika
Spannende finish: Oumi feliciteert Remco net te vroeg
Marokkaanse logo’s weggehaald door Algerije
Turkse Besiktas weigert Hakim Ziyech
Hakim Ziyech terug naar Turkije?