21 januari 2025 - 10:30 - Marokko
In de regio Al Hoceima worden ’s nachts grootschalige acties uitgevoerd om daklozen op te vangen en te beschermen tegen de aanhoudende koudegolf. De lokale autoriteiten zetten zich in om deze kwetsbare groep mensen te helpen.
De regionale afgevaardigde voor Nationale Samenwerking legt uit dat deze inspanningen onderdeel zijn van de wintercampagne 2024/2025 voor de opvang van daklozen. Deze campagne loopt de hele winter door en richt zich op het bieden van onderdak aan mensen die op straat leven in de verschillende gemeenten en dorpen van de regio. "We willen deze mensen beschermen, vooral gezien de sterke daling van de temperatuur in het gebied", aldus de afgevaardigde.
Lees ook: Snelle actie na sneeuwval in Al Hoceima
De regionale afdeling van Nationale Samenwerking in Al Hoceima werkt samen met lokale autoriteiten, de nationale politie, hulptroepen en de liefdadigheidsorganisatie Ahad. Ze voeren nachtelijke patrouilles uit om daklozen op te sporen en onderdak te bieden in opvangcentra. Dit zijn zowel officiële centra, zoals het sociale centrum voor daklozen in Al Hoceima en het regionale centrum voor sociale zorg in Imzouren, als tijdelijke centra die speciaal voor dit doel zijn opgezet, zoals in de stad Targuist.
Lees ook: Zware sneeuwval legt Marokko lam
De daklozen die worden opgevangen, krijgen naast onderdak ook sociale hulp en medische zorg, zoals controles en medicijnen. Dit gebeurt in samenwerking met de regionale afdeling van het ministerie van Volksgezondheid en Sociale Bescherming. Sinds de start van de campagne zijn er al meer dan 120 mensen geholpen.
Rabat in de problemen door gebrek aan wc’s
FC Barcelona aast op Marokkaanse international
Al Aoula onthult programmering Ramadan 2025
Saoedi-Arabië schort vaccinatieplicht voor Oemrah op
Inwoners Marrakech in opstand tegen alcoholverkoop
Marokkaanse roots doorslaggevend voor Reda Belahyane
Rabat in de problemen door gebrek aan wc’s
Inwoners Marrakech in opstand tegen alcoholverkoop
Nieuwe maatregelen op Marokkaanse snelwegen
Tientallen arrestaties in Agadir na inval in massagesalon
Ophef om luxeverblijf Israëlische minister op kosten van Marokko
Politieagent dood gevonden in appartement Tanger
Datum Eid ul-Fitr volgens astronomische berekeningen in Marokko
Bus crasht in Asilah: 11 gewonden