5 december 2016 - 10:17 - Marokko
In het dagelijks leven was hij eigenaar van een bakkerij in Marokko. In werkelijkheid was hij één van de grootste drugssmokkelaars ter wereld.
Ben Ziane Berhili werd vorige maand in Casablanca gearresteerd. Zijn aanhouding werd geheim gehouden tot enkele dagen geleden. De man werd in een tiental landen, waaronder de Verenigde Staten, gezocht voor drugssmokkel.
Volgens de media zou hij jaarlijks honderden tonnen hasj naar het buitenland hebben gesmokkeld. Langs de Siciliaanse kust werd op zijn boten 120 ton drugs gevonden waarvan de waarde 1,2 miljard euro bereikt. Ook in de Middellandse zee werd 280 ton drugs die via zijn netwerk werd vervoerd onderschept.
Berhili werd in november in een appartement in het centrum van Casablanca samen met zijn zoon gearresteerd. Zijn zoon zou aan de agenten 250.000 euro hebben voorgesteld om hen te laten gaan.
De ongelofelijke comeback van Mohamed Ihattaren
Spanje wil belasting van 100% voor huizenkopers uit Marokko
Geplande snelweg Al Hoceima-Nador uitgesteld
Ramadan 2025: data voor Marokko
Douaneposten Sebta en Melilla: Marokko eist in ruil luchtruim Sahara
Kings League in Marokko?
Geplande snelweg Al Hoceima-Nador uitgesteld
Ramadan 2025: data voor Marokko
Douaneposten Sebta en Melilla: Marokko eist in ruil luchtruim Sahara
Oudste universiteit ter wereld staat in Marokko
Marokkaanse politiecommissaris Laila slachtoffer haatcampagne in Spanje
Algerije provoceert Turkije en Syrië na toenadering met Marokko
Tindouf, Touat, Hassi Beïda... door Algerije geannexeerde Marokkaanse gebieden
Marokkaanse snelwegen: onveilig en slecht onderhouden