20 maart 2025 , 20:30 - Fouad Badel - Sport
Walid Regragui, bondscoach van Marokko, staat onder vuur na de bekendmaking van zijn selectie voor de wedstrijden tegen Niger en Tanzania in het kader van de kwalificatiewedstrijden voor het WK 2026.
De lijst van spelers die zijn opgeroepen voor de komende wedstrijden van het Marokkaans team is verre van unaniem. De keuze van de verdedigers die niet uitblinken bij hun clubs wordt door de Marokkaanse supporters slecht ontvangen. Zij bekritiseren de keuze voor Abdelkabir Abqar, verdediger van Deportivo Alavés, die al aan verschillende wedstrijden met het nationale team heeft deelgenomen zonder te overtuigen, met name tijdens de heenwedstrijd tegen Gabon in het kader van de kwalificatiereeks voor de Afrika Cup. Zijn club, momenteel 18e in LaLiga, verkeert in een dip met 42 doelpunten tegen dit seizoen.
Lees ook: Walid Regragui onthult selectie, enkele wijzigingen (video)
De terugkeer van Jawad Yamiq, verdediger van Al Wehda in Saoedi-Arabië, in de nationale selectie is ook niet naar de zin van sommige Marokkaanse supporters. Hij was tijdens verschillende eerdere ontmoetingen buitenspel gezet. Zijn club staat voorlaatste in de Saoedische competitie en heeft 54 doelpunten tegen gekregen.
Lees ook: Dit zijn de nieuwe gezichten van het Marokkaans elftal
Daarnaast wordt de oproep van Amine Adli, die net terugkomt van een blessure en onlangs slechts enkele minuten heeft gespeeld, en van Bilal Nadir, speler van Olympique Marseille die dit seizoen slechts enkele minuten met zijn club heeft gespeeld, bekritiseerd. Volgens veel waarnemers van het Marokkaanse voetbal had Walid Regragui andere verdedigers een kans kunnen geven, zoals Soufiane Bouftini, speler van Al-Wasl in de Verenigde Arabische Emiraten, Yahya Ben Khaleq, verdediger van FUS Rabat, en Sallah Moussaddaq, verdediger van Zamalek SC in Egypte. Zij betreuren de afwezigheid van de beste rechtsback van het Afrikaanse continent, Mohamed Chibi, verdediger van Pyramids FC in Egypte, van Mahmoud Bentayg, die nochtans een zeer goed seizoen draait bij Zamalek SC en die was getipt als vervanger van Noussair Mazraoui.
Handel Marokko-Turkije bereikt record
Woning kopen in Marokko wordt onbetaalbare luxe voor burgers
Spectaculaire prijsdaling olijfolie in Marokko verpest
Zo verdeelden Frankrijk en Spanje Marokko
Zwaardere straffen voor misbruik meisje in Al Hoceima, ware dader bleek familielid
Marokkaanse rapper Pause Flow blijft vast, geen geld voor borgsom
Marokko vecht tegen de klok: omgeving stadion Agadir lijkt woestijn
Afrika Cup 2025: Marokko-Algerije rivaliteit bereikt kookpunt
Zorgen nemen toe bij Marokkaans elftal vlak voor Afrika cup
Lamine Yamal: hoe Marokko de strijd tegen Spanje verloor
Algerije kiest bekend hotel in Rabat als basis voor Afrika Cup
Sofyan Amrabat is goud waard: club zwaar afhankelijk van Marokkaanse international
Yassir Zabiri aan Walid Regragui: "Ik ben klaar!"
Utrecht-linksback Souffian El Karouani op radar Portugese grootmachten