2 januari 2016 - 17:00 - Marokko
Modetijdschrift Vogue heeft een ranking opgesteld van acht beste traditionele schoenmerken in Afrika. Drie Marokkaanse merken worden in de top genoemd.
Volgens het tijdschrift werden de Marokkaanse merken Ten&co, Proud Mary en Rafia Chic verkozen omdat ze de traditionele productietechnieken respecteren en daarmee de lokale ambacht bevorderen.
Ten&Co is het beste Marokkaanse merk. De schoenen worden "handgemaakt door een schoenmaker in Marrakech die nog met een oude naaimachine met voetpedaal werkt".
Proud Mary werd verkozen dankzij oprichtster Harper Poe, een voormalige activiste van Habitat for Humanity die "haar bedrijf oprichtte om de traditionele ambachtstechniek te behouden en te laten voortleven".
Rafia Chic is het derde Marokkaanse merk in de top 8. Volgens Vogue "voelt men dat het kwaliteit schoenen zijn als je ze draagt". Het bedrijf telt 30 werknemers. Toch neemt het soms tot twee dagen om één paar schoenen te produceren.
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht