Pedofiel krijgt tien jaar cel in Tanger
Een pedofiel is eerder deze week door de rechtbank van Tanger tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld. De man misbruikte drie minderjarige meisjes in de moskee waar hij werkte.
22 november 2016 - 13:30 - Nederland
De Portugese politie heeft een 34-jarige Nederlandse Marokkaan gearresteerd in verband met de vermiste meisjes uit Bergen op Zoom, Sam Bruijs en Femke Lucas.
De tieners werden in de nacht van vrijdag op zaterdag in het Portugese Albufeira teruggevonden en met hun ouders herenigd. De meisjes waren op eigen houtje van Eindhoven naar Malaga vertrokken en vanaf daar naar Portugal doorgereisd.
De man die werd gearresteerd wordt verdacht van « onttrekking aan het ouderlijk gezag » volgens de Portugese krant Correio da Manhã.
Volgens de Nederlandse politie is dat niet het geval. Hij zou de meisjes pas vrijdagavond in Portugal hebben ontmoet en werd aangehouden omdat hij niets deed om de meisjes met hun ouders te herenigen. Hij had volgens politie woordvoerder Mireille Aalbers best kunnen weten dat de meisjes vermist waren omdat er zowel in Spanje als in Portugal veel aandacht was voor de zaak.
Correio da Manhã meldde maandagavond dat de man eerder in de dag was vrijgelaten na door de rechter-commissaris te zijn gehoord. Over een uitlevering is geen sprake meer. De Nederlandse autoriteiten zeggen van niets op de hoogte te zijn. De man blijft verdachte.
Lees meer
Een pedofiel is eerder deze week door de rechtbank van Tanger tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld. De man misbruikte drie minderjarige meisjes in de moskee waar hij werkte.
Een jonge Marokkaan in Spanje heeft twee Roemeense tienermeisjes uit een uitzichtloze situatie verlost. De meisjes waren door hun ouders verkocht voor een gedwongen huwelijk.
De man die in de nacht van dinsdag op woensdag een Nederlandse toeriste in Fez met een scheermes had aangevallen is door de politie gearresteerd.
Twee tienermeisjes van 15 jaar die al tien dagen vermist waren in Temara, zijn door de politie in Marrakech teruggevonden.
De Marokkaanse autoriteiten blijven streng optreden tegen homoseksualiteit. De international druk brengt daar geen verandering in. Donderdag werd bekend dat een twintigtal...