Bus rijdt huis binnen in Beni Mellal: 24 gewonden
Een lijnbus is maandag een woning binnen gereden in Tislit, regio Beni Mellal. 24 mensen raakten gewond.
- Marokko
Twee mensen zijn omgekomen en 13 anderen raakten gewond bij een ongeval op de snelweg tussen Settat in Marrakech, in de nacht van dinsdag op woensdag.
Snelheid is vermoedelijk de oorzaak van het ongeluk tussen een bus en een vrachtwagen, ter hoogte van Machraa Ben Abou.
Abdelaziz Rebbah, minister van Uitrusting en Vervoer, liet maandag weten dat er in Marokko 1314 verkeersdoden vielen in de eerste vijf maanden van het jaar. Dat is 15% minder dan dezelfde periode in 2012.
De minister herinnerde er ook aan dat verkeersongevallen meer frequent zijn tijdens de zomerperiode, namelijk door de toename van het aantal voertuigen en de terugkeer van Marokkanen in het buitenland.
Jaarlijks komen gemiddeld 4000 mensen om bij verkeersongevallen in Marokko. De kosten lopen op tot 14 miljard dirham, 2% van het Marokkaanse BBP.
In 2012 was Marokko het zesde Arabische land met de hoogste dodentol op de wegen.
Lees meer
Een lijnbus is maandag een woning binnen gereden in Tislit, regio Beni Mellal. 24 mensen raakten gewond.
In Marokko kwamen ruim 46.000 mensen om bij verkeersongevallen tussen 2001 en 2012. Jaarlijks worden er gemiddeld 3900 mensen op Marokkaanse wegen gedood, volgens Najib Boulif,...
Definitieve cijfers van het Marokkaans ministerie van Vervoer, tonen een stijging aan van het aantal ongevallen en een daling van het aantal verkeersdoden in 2013.
Zes mensen zijn woensdag omgekomen en 40 anderen raakten gewond bij een busongeval in Tnin Chtouka, nabij El Jadida.
Tien mensen zijn omgekomen en 25 anderen raakten gewond bij een vrachtwagenongeval nabij Marrakech. De vrachtwagen crashte vrijdag van een brug in een rivier in Chichaoua.