5 december 2024 - 20:30 - Marokko
De stad Tanger ligt onder vuur na een kritisch rapport van de FIFA over de WK-kandidatuur van Marokko, Spanje en Portugal voor 2030. Het rapport, gebaseerd op inspecties die de afgelopen maanden zijn uitgevoerd, wijst op tekortkomingen in Tanger, met name op het gebied van hotels en openbaar vervoer. Dit heeft geleid tot felle discussies op sociale media.
Hoewel het Stadion Ibn Battouta in Tanger een goede beoordeling kreeg en zelfs beter scoorde dan sommige Spaanse stadia, kregen de hotels en het openbaar vervoer onvoldoende punten. Het rapport geeft het stadion een score van 4,0, terwijl de hotels slechts een 2,2 scoren en het openbaar vervoer een 2,6, meldt Al3omk. De FIFA uit haar zorgen over de capaciteit van Tanger, maar ook van Zaragoza en San Sebastian, om het openbaar vervoer te verbeteren en aan de eisen van een evenement als het WK te voldoen.
Lees ook: WK 2030: FIFA-scores Marokkaanse stadions bekend
Ook het tekort aan hotelkamers baart zorgen. Tanger, Fez, San Sebastian en Zaragoza zouden moeite kunnen hebben om alle supporters te huisvesten. Mohamed Saïd Ahrouch, vice-voorzitter van de Kamer van Koophandel in Tanger, is het niet eens met de beoordeling van de FIFA. Hij noemt het rapport "niet accuraat" en wijst op de ontwikkelingsprojecten die de komende vijf jaar verbetering moeten brengen.
Lees ook: WK 2030: Marokko onder vuur door slachting honden
Volgens Ahrouch zijn de huidige problemen het gevolg van "fouten van voormalige bestuurders" en een gebrek aan planning. Hij pleit voor een actualisering van de stedenbouwkundige plannen en een vereenvoudiging van de procedures voor ontwikkelingsprojecten. Mohamed Harraq, een vertegenwoordiger van de burgermaatschappij, is juist blij met het rapport, dat hij "eerlijk en objectief" noemt. Volgens hem hebben de bestuurders een te beperkte visie gehad en zich te veel gericht op het stadion in plaats van op de stad als geheel.
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Zomerreis naar Marokko dreigt fiasco te worden door hoge prijzen
Marokko onthult schokkende cijfers over gifdieren
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Marokko onthult schokkende cijfers over gifdieren
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Zwemverbod in Marokkaanse rivieren na dodelijke ongevallen
Spaanse hotelreus breidt fors uit in Marokko
Vakantiedroom in Noord-Marokko spat uiteen