Zoeken

Tiznit exposeert grootste dolk ter wereld

28 augustus 2013 - 17:00 - Cultuur

Geschreven door Laila A.

De grootste dolk ter wereld werd in augustus, tijdens de 4e editie van het Timizart Festival in Tiznit, voorgesteld.

Ruim 45 dagen waren nodig om de 3 meter lange en 27 kilo zware hout en zilveren dolk te maken.

De stad Tiznit staat bekend voor haar zilverambacht en kunst. De oude medina van de stad telt ruim 150 zilverwinkels. Tijdens het festival werd daarom ook in de oude medina, een expositie van 5000m² rond zilver georganiseerd. Bezoekers konden er kennis maken met het zilverambacht.

Tijdens het festival werden ook voorstellingen van volkskunst, een fantasia en een traditionele modedefilé georganiseerd.

De muzikale avonden werden verzorgd door onder andere Aicha Tachinouite, Hatim Ammor, Houcine Marrakchi, Hassan Id Bassaid, Abdelaaziz Stati en Saad Lamjarrad.

Het evenement trok ruim 200.000 bezoekers aan volgens de organisatoren.

Lees meer

Record aantal mensen op Mawazine 2013

Meer dan 2,5 miljoen mensen hebben dit jaar de shows bijgewoond van het Mawazine festival, waarvan de 12e editie op zaterdag eindigde in Rabat.

Gnaoua Festival Essaouira van start

Het Festival voor Gnaoua en Wereldmuziek van Essaouira is donderdag van start gegaan. Het festival trekt jaarlijks tot 450000 bezoekers uit de hele wereld aan. Gnaoua muziek...

Scandinavische film te gast op Filmfestival Marrakech

De 13e editie van het Filmfestival van Marrakech wordt dit jaar gewijd aan de Scandinavische landen. Het filmevenement staat van 29 november tot 7 december gepland.

Justin Timberlake verzorgt opening Mawazine 2014

Justin Timberlake komt voor het eerst naar Marokko. De zanger zal de opening verzorgen van de 13e editie van het Mawazine festival in Rabat.

Lichaam Europeaan gevonden in Tiznit

Het stoffelijk overschot van een Franse man werd dinsdag in een auto op een parkeerplaats in Tiznit gevonden.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team