16 februari 2014 - 18:57 - Cultuur
Mohamed Laaroussi, één van de laatste grote meesters van de taktouka al Jabalia, muzikale kunst uit de Rif, is vrijdag op 80-jarige leeftijd overleden. De oude man was al lange tijd ziek en lag in een kliniek in Fez.
Mohamed Laaroussi begon zijn carrière in 1958, toen hij voor het eerst op de radio te beluisteren was. Sindsdien is Laaroussi de onbetwiste meester van de Ayta Jabalia geworden.
Met zijn zachte stem en mooie melodieën zocht de zanger geen roem of geld, maar enkel erkenning in de muziekwereld. Het was in zijn geboortedorpje Douar Beni Derkoul, dat Laaroussi het liefst zong.
Mohamed Laaroussi werd tot de taktouka al jabalia gevormd door zijn vader Mhamed Laaroussi Dentouli en Sheikh Moulay Mfedel Triref.
Door een liedje over de overschrijdingen van een militaire gouverneur tijdens de Franse kolonisatie in zijn geboorteregio bracht de zanger een tijdje door in de gevangenis.
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Hitmachine Saad Lamjarred levert weer: "Zwina Bzzaf"
Hollywoodster Olivia Rodrigo ontdekt de parel van Marokko (foto’s)
Zoon Naïma Samih razend!
Rechtbank straft Marokkaanse rapper ElGrandeToto
Soundos El Ahmadi nieuw jurylid Holland’s got talent
Georgina Rodríguez verrast met Arabische tatoeage (foto)
Algerijnse zanger Reda Taliani op borgtocht vrij in Marrakech
Algerijnse zanger Reda Taliani gearresteerd in Marokko