Spanje pakt bende die honderden gestolen auto’s naar Marokko smokkelde
De Spaanse politie heeft de leden van een criminele bende gearresteerd die in twee jaar tijd ruim 265 gestolen Mercedes auto’s naar Marokko hebben gesmokkeld.
- Wereld
De Spaanse politie heeft een bende autodieven opgerold. De auto’s werden door het crimineel netwerk in Spanje gestolen en in Marokko verkocht.
Tijdens de politie operatie werden 44 mensen gearresteerd en 77 auto’s in beslag genomen. Een groot deel van de auto’s werden in Algeciras onderschept, waar ze met de boot naar Marokko moesten worden vervoerd.
De voertuigen werden in de regio’s van Madrid en Toledo gestolen. Ze werden vervolgens op professionele wijze omgekat en, soms in onderdelen, naar Marokko gestuurd.
Eenmaal uit de boot werden de auto’s door andere leden van het netwerk de grens overgesmokkeld.
Lees meer
De Spaanse politie heeft de leden van een criminele bende gearresteerd die in twee jaar tijd ruim 265 gestolen Mercedes auto’s naar Marokko hebben gesmokkeld.
In het Zuid-Spaanse Tarifa heeft de politie een Marokkaans koppel gearresteerd met 1400 smartphones in hun auto.
Volgens de Spaanse autoriteiten worden jaarlijks ruim 43.000 voertuigen in het land gestolen. Een kwart daarvan wordt in Marokko verkocht.
De politie heeft in Fez een crimineel netwerk gespecialiseerd in de diefstal en internationale smokkel van gestolen auto’s opgerold.
Twee leden van een autodievenbende zijn donderdag door de Spaanse politie gearresteerd. Beide mannen hebben de Marokkaanse nationaliteit.