14 juni 2014 - 13:03 - Wereld
Een Spaanse politieagent werd tot anderhalf jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens het slaan van een Marokkaan tijdens zijn aanhouding in Sebta, in het noorden van Marokko.
Het incident vond plaats in 2010, tijdens een inval in de winkel Almacenes Susi van Marokkaanse zakenman Mohamed Embarek. Het slachtoffer en zijn zoon, Achraf Embarek, werden toen met onnodige geweld gearresteerd.
El Confidencial meldt dat drie andere agenten in dezelfde zaak werden veroordeeld tot een boete. Zij traden brutaal op maar maakten geen gebruik van geweld.
De vier agenten werden donderdag veroordeeld door het Hof van Cassatie. De agent die de Mohamed Embarek een blauw oog sloeg, kreeg de zwaarste straf. Het werd eveneens voor drie jaar en vier maanden geschorst.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens