2 februari 2012 - 17:41 - Marokko
Minister van Buitenlandse Zaken Saadeddine El Othmani, brengt van de week een officieel bezoek aan Spanje. Hij zal er vrijdag koning Juan Carlos I ontmoeten.
Dit bezoek, dat een paar dagen na de komst van Mariano Rajoy in Marokko voorkomt, heeft voor onderwerp de niet verlengde visserij-overeenkomst tussen Marokko en de EU. Ook andere dossiers van gemeenschappelijk belang, met inbegrip van landbouw en illegale immigratie, zullen door El Othmani in Spanje besproken worden.
Saâdeddine El Othmani is in een paar weken tijd de onbetwiste ster van regering Benkirane geworden. De minister is op alle fronten te vinden, waar hij de wijsheid laat spelen dat zijn reputatie binnen de PJD maakte. Na een "intelligent en strategisch" omschreven bezoek aan Algerije, gaat El Othmani nu de noordelijke buur proberen charmeren.
Voor de anekdote: het is Saâdeddine El Othmani die aanwezig was tijdens de meeting van Mohammed VI en Mariano Rajoy, ondanks zijn gebrek aan Spaans. Normaliter zou het de plaats zijn geweest van de perfect Spaanstalige onderminister van Buitenlandse Zaken, Youssef Amrani.
Na Spanje zal El Othmani, zeer bevriend met de koning met wie hij regelmatig aan de telefoon hangt, Portugal bezoeken.
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf