30 april 2021 - 12:00 - Economie
Ondanks de enorme schade die luchtvaartmaatschappij Royal Air Maroc (RAM) heeft geleden door de gevolgen van de coronacrisis, blijft het bedrijf vol goede moed over zijn herstel. RAM zag de inkomsten dalen van 16 miljard dirham in 2019 tot 5 miljard dirham in 2020. De luchtvaartmaatschappij heeft 3,2 miljard dirham financiële steun gekregen uit Rabat om het bedrijf te herstructureren.
De herstructurering van RAM hield in dat eerst het kapitaal van het bedrijf is verminderd om daarna opnieuw aandelen uit te geven. Hiervoor heeft de Marokkaanse overheid een directe kapitaalinjectie van 1,65 miljard dirham uitgetrokken waardoor de luchtvaartmaatschappij nu een kapitaal heeft van 8,6 miljard dirham. Daarnaast is er voor 2,4 miljard dirham aan leningen beschikbaar gesteld waar de Marokkaanse overheid garant voor staat.
Hierdoor is de schuldenlast van RAM met 6,35 miljard dirham gekrompen. 3,5 miljard dirham van deze schuld is opgebouwd in het boekjaar 2019-2020. De andere 3 miljard dirham is een oudere schuld die er in de vijf voorgaande jaren is bijgekomen op de balans.
Tot aan de uitbraak van de coronavirus-pandemie was Royal Air Maroc één van de leidende luchtvaartondernemingen in Afrika, met een goede omzet tussen 2015 en 2019. Sinds het begin van de coronacrisis zijn er wereldwijd al zeker 40 luchtvaartmaatschappijen failliet gegaan.
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Marokkaanse auto-industrie onder druk: export daalt
Marokko bereidt grote economische hervorming voor
Turkije wil LNG-terminal leveren voor Nador West Med
Marokko en Oekraïne sluiten deal in Istanbul
Marokko en Turkije sluiten cruciale overeenkomsten
Chinese export domineert handel met Marokko
Marokkaanse belastingdienst boekt flinke winst