28 september 2017 - 15:30 - Marokko
Een Rabbijnse rechtbank in Marokko heeft aan een vrouw verboden om op sociale media selfies te delen waarop ze niet met haar echtgenoot of kinderen staat.
Het besluit werd in december vorig jaar door de Rabbijnse rechtbank van eerste aanleg in Casablanca, die enkel zaken van de Joods-Marokkaanse gemeenschap behandelt, genomen. De zaak kwam echter pas deze week naar buiten.
Naast het verbod om alleen op selfies te staan mag de vrouw ook geen sportclubs bezoeken waar ook mannen komen of bevriend zijn met gescheiden vrouwen en mensen die geen deel uitmaken van haar familie.
De rechtbank heeft tevens besloten dat de partners elkaar toegang moeten geven tot hun respectievelijk Facebook accounts en telefoons.
Rabbijnse rechtbanken in Marokko werden tijdens het Frans protectoraat (1912-1956) opgericht en wijden zich aan familiezaken zoals huwelijken, scheidingen en erfenissen. De rechtbanken hangen af van het Marokkaanse ministerie van Justitie. De vonnissen zijn steeds gebaseerd op de Talmoed en worden in naam van Koning Mohammed VI uitgesproken.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk