16 mei 2015 - 12:25 - Sport
Een compleet rapport over het schandaal van het WK voor clubs 2014 in het Moulay Abdellah stadion in Rabat, werd ruim twee weken geleden aan Koning Mohammed VI overhandigd.
Het document geeft een duidelijk overzicht van de audit uitgevoerd op alle contracten tussen het ministerie van Jeugd en Sport en de veertien bedrijven die hadden deelgenomen aan de renovatie van het stadion een paar weken voor het kampioenschap. Het ministerie had toen 225 miljoen dirham betaald voor de renovatiewerken.
Het rapport moet helpen de verantwoordelijken aan te duiden. Volgens Al Massae wordt onder meer Karim Akkari, secretaris generaal van het ministerie van Jeugd en Sport, genoemd. Akkari werd kort na het schandaal ontslagen. Hij bekleedde zijn functie sinds 2002.
Mohamed Ouzzine was reeds uit zijn functie als minister ontheven na een onderzoek van het ministerie van Binnenlandse zaken en de Algemene Inspectie van Financiën.
Tijdens het WK voor clubs liep het gedurende een wedstrijd tussen Cruz Azul en Western Sydney in Rabat erg mis. Beelden van het stadionpersoneel dat het drijfnat gazon probeerde te drogen met grote sponzen en wissers werden wereldwijd uitgezonden en werden in Marokko een "nationale schande" genoemd.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
FC Barcelona komt naar Marokko!
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Na Brighton wil andere grote club Azzedine Ounahi
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko