27 mei 2014 - 15:35 - Wereld
De instabiliteit in bepaalde landen waar Arabische toeristen gewoonlijk op vakantie gaan, is al enkele jaren een zegen voor Spanje. Het zuid-Europees land verwelkomt steeds meer toeristen uit de Golfstaten, maar ook uit Marokko.
Tot een paar jaar terug waren de traditionele Arabische toeristenmarkten voor Spanje, voornamelijk Koeweit, Saoedi-Arabië, Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten. In de afgelopen jaren is het aantal Marokkanen die de Costa del Sol bezoeken echter sterk toegenomen.
Volgens het toerismebureau van de Costa del Sol wordt deze zomer een toename van 25% tot 35% van het aantal toeristen uit deze landen verwacht. Dit ondanks het feit dat de Ramadan rond 28 juni van start gaat en de regio in juli geen stormloop van moslimtoeristen verwacht.
Maar juist het feit de Ramadan in juli en niet in augustus valt is een pluspunt volgens het toerismebureau. Na een maand vasten willen moslimtoeristen namelijk van de zonnige stranden genieten. Door de sociale onrust in landen zoals Egypte en Tunesië kiezen ze om dit te doen, massaal voor Spanje.
In Spanje zijn de provincie Malaga, en vooral Marbella, net na Madrid en Barcelona de populairste bestemmingen bij toeristen uit het Midden-Oosten.
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen