8 mei 2025 - 08:50 - Wereld
De Franse minister van Cultuur, Rachida Dati, heeft fel gereageerd op beschuldigingen dat ze luxe juwelen ter waarde van 420.000 euro niet zou hebben aangegeven in haar vermogensverklaring aan de Hoge Autoriteit voor Transparantie in het Openbare Leven (HATVP).
Rachida Dati kondigt aan een klacht wegens smaad in te dienen tegen journalist Laurent Léger, de auteur van een artikel hierover, dat in Libération werd gepubliceerd.
Lees ook: Frans-Marokkaanse minister "vergat" 420.000 euro aan sieraden aan te geven
Volgens het blad zou Rachida Dati in haar verklaring, gepubliceerd in juni 2024, een vermogen van 5,6 miljoen euro hebben opgegeven, bestaande uit onroerend goed in Frankrijk en Marokko, bankrekeningen en spaarproducten. De krant beweert echter dat ze 19 sieraden ter waarde van 420.000 euro, die ze sinds 2017 bezit, niet heeft vermeld. Regeringswoordvoerster Sophie Primas zei na de publicatie dat de minister van Marokkaanse afkomst de zaak zou moeten rechtzetten als de beschuldigingen kloppen.
Lees ook: Rachida Dati spreekt over relatie met Tom Cruise
Rachida Dati ontkent de beschuldigingen echter ten stelligste. Op France Inter verklaarde ze woensdag dat ze "niets hoeft recht te zetten" en dat ze "nog nooit in gebreke is gebleven bij een verklaring". Ze beschuldigt Léger van smaad en benadrukt zijn banden met Anne Hidalgo, de burgemeester van Parijs en Rachida Dati’s politieke rivale. "Ik ben het gewend, ik dien een klacht in", aldus Dati.
Chaos op Marokkaanse stranden door voertuigen
Lichaam gevonden bij Ikea Tanger
Vijf gewonden bij zware crash in Tanger
Yassine Bounou ontevreden in Saoedi-Arabië, Turkije lonkt
Tanger en Tetouan beloven "extra schone" stranden deze zomer
Tanger zet drones in tegen insectenplaag
22 jaar cel voor moord op Marokkaan in Parijs
Turkije nieuw studentenparadijs voor Marokkanen
Rusland levert Faycal B uit aan Marokko
Moslimraad België krijgt maar één jaar extra
Marokkaan sterft na nekgreep door agent in Spanje
Weer dwingt Ryanair-vlucht tot noodlanding in Marrakech
Nederland slaat alarm: minder Marokkaanse ouders vaccineren
Britse overlijdt na contact met puppy in Marokko