8 maart 2018 - 16:00 - Economie
De productie van rode vruchten behaalt jaarlijks een geschatte omzet van 3 miljard dirham in de regio Tanger-Tetouan-Al Hoceima.
Volgens gegevens van de Regionale directie van Landbouw is de sector tevens goed voor 6 miljoen werkdagen per jaar, of 23% van de werkgelegenheid in de landbouw in de regio Tanger-Tetouan-Al Hoceima.
Uit het gebied van de Loukkos-bekken is 80% van de nationale productie van kleine rode vruchten zoals aardbeien, frambozen en blauwe bessen afkomstig. In de regio wordt jaarlijks gemiddeld 134.000 ton rode vruchten geproduceerd op een oppervlakte van meer dan 4600 hectare.
De teelt van aardbeien vertegenwoordigt bijna de helft van de werkdagen (48%) tegen 32% voor bosbessen en 20% voor frambozen. 95% bosbessen, 90% frambozen en 65% aardbeien zijn voor de export bestemd.
De in de regio geproduceerde rode vruchten worden naar dertig landen geëxporteerd, waaronder zestien in de Europese Unie.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje
Marokko haalt miljardeninvestering binnen voor accu-fabriek
Marokko neemt de leiding in de mondiale auto-industrie