Zoeken

Prins Moulay Hicham uit Tunesië gezet

10 september 2017 - 18:15 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

Moulay Hicham is niet meer welkom in Tunesië. De neef van Koning Mohammed VI is eerder deze week uit het land gezet waar hij aan een conferentie moest deelnemen.

Volgens plaatselijke media was de prins bij het zwembad van zijn hotel waar hij zaterdag was aangekomen toen vijf agenten naar hem toekwamen. De agenten vroegen hem om naar zijn kamer te gaan en zijn spullen te nemen. Moulay Hicham werd vervolgens naar het politiekantoor meegenomen waar hij te horen kreeg dat hij het land werd uitgezet op een vlucht van Air France naar Parijs.

De Prins vroeg om een officiële uitzettingsbevel maar die kreeg hij niet. De agenten vertelden hem wel dat hij niets had gedaan en dat het een politiek besluit was.

Moulay Hicham, onderzoeker aan de Universiteit van Stanford, moest in Tunesië een conferentie animeren over de « bestuurs- en veiligheidsuitdagingen in drie Arabische landen, Marokko, Egypte en Jemen ». De Marokkaanse autoriteiten zouden zijn uitzetting hebben gevraagd.

De prins is altijd heel kritisch geweest tegenover de Marokkaanse monarchie. Hij had tijdens de Arabische lente herhaaldelijk op Franse zenders de concentratie van de macht in handen van Mohammed VI en zijn naasten gehekeld.

Lees meer

Dochter Moulay Hicham studeert af aan Yale (foto’s)

Faizah El Alaoui, de dochter van Moulay Hicham, studeerde enkele dagen geleden af aan de prestigieuze universiteit van Yale.

Moulay Hicham wil geen lid meer zijn van de Marokkaanse monarchie

Hij wil enkel nog Hicham El Alaoui worden genoemd en niet meer Prins Moulay Hicham. Dat liet de neef van Koning Mohammed VI zelf in een interview met nieuwszender France 24 weten.

Moulay Hicham eist officiële excuses van Tunesië na uitzetting

Moulay Hicham heeft een ontmoeting geweigerd met de Tunesische ambassadeur in Frankrijk om over zijn uitzetting uit Tunesië te spreken.

Moulay Hicham: "Ik nam afstand van het paleis op vraag van de Koning" (video)

Moulay Hicham heeft in een interview met een onderzoeker aan de universiteit van Harvard over zijn relatie met Koning Mohammed VI en het Marokkaans koningshuis gesproken.

Moulay Hicham schrijft brief aan neef Al-Walid Ben Talal

Al-Waleed bin Talal kan rekenen op de steun van zijn neef, Prins Moulay Hicham. De Saoedische Prins werd begin november samen met andere prinsen en bewindslieden aangehouden op...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team