Moulay Hicham: « Tunesische president beval mijn uitzetting » (video)
Moulay Hicham heeft in een interview met de Arabische versie van nieuwszender France 24 over zijn uitzetting uit Tunesië gesproken.
10 september 2017 - 18:15 - Marokko
Moulay Hicham is niet meer welkom in Tunesië. De neef van Koning Mohammed VI is eerder deze week uit het land gezet waar hij aan een conferentie moest deelnemen.
Volgens plaatselijke media was de prins bij het zwembad van zijn hotel waar hij zaterdag was aangekomen toen vijf agenten naar hem toekwamen. De agenten vroegen hem om naar zijn kamer te gaan en zijn spullen te nemen. Moulay Hicham werd vervolgens naar het politiekantoor meegenomen waar hij te horen kreeg dat hij het land werd uitgezet op een vlucht van Air France naar Parijs.
De Prins vroeg om een officiële uitzettingsbevel maar die kreeg hij niet. De agenten vertelden hem wel dat hij niets had gedaan en dat het een politiek besluit was.
Moulay Hicham, onderzoeker aan de Universiteit van Stanford, moest in Tunesië een conferentie animeren over de « bestuurs- en veiligheidsuitdagingen in drie Arabische landen, Marokko, Egypte en Jemen ». De Marokkaanse autoriteiten zouden zijn uitzetting hebben gevraagd.
De prins is altijd heel kritisch geweest tegenover de Marokkaanse monarchie. Hij had tijdens de Arabische lente herhaaldelijk op Franse zenders de concentratie van de macht in handen van Mohammed VI en zijn naasten gehekeld.
Lees meer
Moulay Hicham heeft in een interview met de Arabische versie van nieuwszender France 24 over zijn uitzetting uit Tunesië gesproken.
Faizah El Alaoui, de dochter van Moulay Hicham, studeerde enkele dagen geleden af aan de prestigieuze universiteit van Yale.
Prins Moulay Hicham, neef van Koning Mohammed VI, heeft een video op Facebook gedeeld waarin hij samen met een straatartiest zingt.
Moulay Hicham heeft een ontmoeting geweigerd met de Tunesische ambassadeur in Frankrijk om over zijn uitzetting uit Tunesië te spreken.
Moulay Hicham heeft in een interview met een onderzoeker aan de universiteit van Harvard over zijn relatie met Koning Mohammed VI en het Marokkaans koningshuis gesproken.