26 april 2014 - 23:13 - Marokko
Abdelilah Benkirane was jaren geleden het slachtoffer van een moordaanslag in Frankrijk. Dat vertelde hij zelf deze week tijdens een meeting op het ministerie van Justitie in Rabat.
In 1995 was Abdelilah Benkirane door het ministerie van Marokkanen in het buitenland naar Frankrijk gestuurd. Ginder was hij belast met de religieuze begeleiding van Marokkanen tijdens de maand Ramadan.
Toen hij een moskee in Saint Etienne verliet werd hij onder schot genomen. Een eerste kogel miste hem op een haar na. Een man die ook net de moskee had verlaten werd door een tweede kogel op slag gedood.
Volgens de Franse politie was Benkirane echter niet het doel en ging het om een afrekening tussen de beheerders van de moskee na een financieel conflict. De man die had geschoten handelde toen onder de invloed van alcohol.
Voetbalwedstrijd Marokko-Kenia live
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd