Zoeken

Ruim 1000 polygame huwelijken per jaar in Marokko

21 maart 2017 - 12:30 - Marokko

Geschreven door Said A.

Ondanks de invoer van een wet in 2004 om hun aantal te beperken worden jaarlijks nog ruim duizend polygame huwelijken in Marokko gesloten.

Volgens La vie éco is het aantal polygame huwelijken in de afgelopen jaren zelfs toegenomen. In 2015 werden in het land 301.746 huwelijken gesloten, waaronder 952 polygame verbintenissen. Een jaar eerder waren dat er 868 voor 312.495 huwelijken. Dat blijkt uit cijfers van het ministerie van Justitie.

Een bron van het ministerie vertelde echter aan het blad dat deze cijfers de realiteit niet weerspiegelen. Er wordt namelijk geen rekening gehouden met huwelijken die volgens artikel 16 van de familiewet werden gesloten (erkenning van het huwelijk zonder trouwakte).

Volgens de wet moet in elke aanvraag « de uitzonderlijke redenen » worden vermeld waarvoor het polygaam huwelijk zou moeten worden toegestaan. De aanvrager moet bovendien bewijzen dat hij financieel een tweede vrouw kan onderhouden en de toestemming hebben van zijn eerste vrouw. Weigert de eerste vrouw, dan mag ze volgens de tekst uit 2004 een scheiding aanvragen. Maar door de toename van het aantal echtscheidingen is de procedure veranderd. De weigering van de eerst vrouw is niet langer een blokkerende factor.

Lees meer

Bijna 800 polygame huwelijken in Marokko in 2013

Het aantal polygame huwelijken daalt al enkele jaren in Marokko. Vorig jaar vertegenwoordigden polygame huwelijken slechts 0,25% van alle huwelijken in het land.

Ruim 20.000 mannen slachtoffer huiselijk geweld in Marokko

Het blijft een taboe onderwerp waarover veel mannen weigeren te praten. Maar huiselijk geweld tegen mannen bestaat ook in Marokko en treft duizenden mensen per jaar.

Marokko: de gevolgen van kindhuwelijken (video)

Elk jaar worden in Marokko duizenden huwelijken met minderjarige meisjes gesloten. Het fenomeen is niet zonder gevolgen voor deze kinderen die heel jong moeder worden. Amal...

Marokko: ruim 30.000 kindhuwelijken in jaar tijd

In Marokko blijft het aantal huwelijken met minderjarigen zorgwekkend. In een jaar tijd werden ruim 30.000 huwelijken met minderjarige meisjes gesloten.

Ruim 1,6 miljoen Marokkanen hebben diabetes

Het aantal Marokkanen die aan diabetes lijden is zorgwekkend. En hun aantal zal naar verwachting in de komende jaren blijven stijgen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team