12 september 2017 - 20:20 - Wereld
In België wordt steeds meer gedacht aan de opleiding van imams. Het Executief van de Moslims in België (EMB) denkt eraan om een seminarie op te richten om imams te vormen.
Salah Echallaoui, voorzitter van het EMB, kondigde dat zelf aan in een interview met Le Soir. “Momenteel zijn we gedwongen om imams uit het buitenland te laten komen omdat we er hier geen hebben. Ons seminarie zal dienen om buitenlandse imams die in België aankomen te vormen, voortgezette opleiding te verschaffen aan erkende imams en een basisopleiding aan te bieden aan degenen die Imam willen worden".
Om dit type seminaries te organiseren heeft het EMB de financiële middelen echter niet. “Daarom willen we met alle partners samenwerken: federale partners en de gemeenschappen.”
Op termijn zullen imams door een theologische instituut moeten worden opgeleid. Volgens de voorzitter van het EMB zal een seminarie dan niet meer nodig zijn.
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens