22 juli 2011 - 13:00 - Marokko
De snelweg tussen Fez en Oujda, essentieel onderdeel van het Marokkaans en Maghreb wegennet, zal maandag worden geopend aan het verkeer. Deze, van 320 km lang, verbindt oost en west en vereiste een budget van 10,7 miljard dirham.
De nieuwe snelweg moest normaal al open in juni maar werd vertraagd door de geologische instabiliteit van de regio en de ontdekking van archeologische sites in de buurt van Sefrou. Deze ontdekking leidde tot een tijdelijke stopzetting van de werken en de verlegging van de snelweg.
Met de opening van de autosnelweg Fez-Oujda, die ook Taza verbindt, zal Marokko vanaf maandag over een snelwegennet van 1420 km beschikken, tegen slechts 417 km in 2002. Tegen 2015 zou deze nog moeten groeien tot 1800 km.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd