30 december 2024 - 15:30 - Sport
Voormalig Standard-speler Mehdi Carcela (35) heeft zich uitgesproken tegen de viering van kerstmis. In video’s op zijn Instagram-account bekritiseert hij de christelijke feestdag om verschillende redenen, waaronder de mix van alcohol, muziek en de "leugen van de geboorte van Jezus".
Carcela stelt dat het voor moslims verboden is om kerst te vieren of zelfs maar mensen met kerst te feliciteren. Hij haalt een islamitische prediker aan die zegt dat "het voor een moslim verboden is om naar dit soort feesten te gaan, zelfs als hij is uitgenodigd, en om degenen te feliciteren die samenkomen ’voor een andere aanbidding dan Allah’ en ’verwerpelijke dingen vieren’." De prediker benadrukt dat "degene die de islam begrijpt, de mensen van de leugen niet feliciteert met hun feesten die gebaseerd zijn op onwaarheid".
Lees ook: Mehdi Carcela’s metamorfose: geloof en familie
De familie van Carcela bevestigt dat hij een strenge religieuze wending heeft genomen. Zijn moeder geeft aan dat ze hem niet op deze manier heeft opgevoed, maar dat het zijn eigen keuze is. Carcela, die zowel in België als Marokko woont, kent een lange voetbalcarrière met hoogtepunten als het kampioenschap van België met Standard in 2009 en de Portugese titel met Benfica in 2016. Hij speelde 317 wedstrijden voor Standard, waarin hij 43 keer scoorde en 58 assists gaf.
Lees ook: Mehdi Carcela doneert 33.000 euro aan ziekenhuis
Mehdi Carcela was ook international voor Marokko, met 26 caps en één doelpunt op zijn naam. In 2009 en 2010 speelde hij ook twee keer voor de Rode Duivels in oefenduels tegen Qatar en Kroatië, onder leiding van toenmalig bondscoach Dick Advocaat. Dit nadat hij alle Belgische nationale jeugdelftallen had doorlopen. Zijn laatste periode bij Standard was echter teleurstellend.
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Marokko waarschuwt: opgelet met wat je eet!
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokko waarschuwt: opgelet met wat je eet!
Turkse fiscus zoekt Hakim Ziyech
Ihattaren veroordeeld voor mishandeling ex-vriendin
Instagram-sensatie: Sakina Karchaoui verovert Euro 2025
Youssef En-Nesyri ontvangt droombod uit Saoedi-Arabië
Azzedine Ounahi weigert grote club
Marokkaanse trots: Achraf Hakimi op koers voor uitzonderlijke prijs