23 augustus 2011 - 13:00 - Cultuur
De film "Omar m’a tuer" (Omar heeft me vermoord) van de Marokkaanse regisseur Roshdy Zem, werd geselecteerd voor de Oscars 2012 in de categorie "Beste film in een vreemde taal" volgens een verklaring van het Marokkaans Cinematografische Centrum (CCM).
De film, die aan de voorwaarden opgelegd door de Academy of Motion Picture Arts and Sciences voldoet, werd geselecteerd door een commissie van filmcritici, acteurs, producenten en filmmakers.
Omar Raddad, belast met de moord op Ghislaine Marchal, had de controverse gevoed in Frankrijk in de jaren ’90. De Marokkaanse tuinman, veroordeeld in 1994 tot 18 jaar gevangenis, heeft zijn onschuld steeds volgehouden. Hij werd uiteindelijk vrijgelaten in 1998 dankzij de tussenkomst van koning Hassan II.
Dit drama van 1u25, waarin de Frans-Tunesische Sami Bouajila de rol van Omar Raddad houdt, is officieel in de Franse bioscopen uitgekomen op 22 juni en op 1 juli in Marokko. De première van de film vond plaats in Rabat begin juni.
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Marokko waarschuwt: opgelet met wat je eet!
Turkse fiscus zoekt Hakim Ziyech
Kusscène in Tanger leidt tot grote rel
Ticketprijzen comeback Saad Lamjarred in Marokko schokken
Geliefde Marokkaanse presentatrice Kaoutar Boudarraja overleden
Latifa Raafat voor de rechter
Ragheb Alama: "Harira, tajine en thee in Marokko"
Ophef in Tanger om kus tijdens opnames film
Rosalía smoorverliefd op Marokkaanse stad
50 Cent deelt unieke beelden van trip in Marokko (video)