Marokko vraagt uitlevering drugsbaron aan Spanje
Marokko heeft aan Spanje de uitlevering gevraagd van een Marokkaanse drugsbaron die op 22 juli door de Spaanse politie in Malaga werd gearresteerd.
14 juli 2019 - 16:50 - Wereld
Nederland heeft een voormalige ambtenaar van de Marokkaanse douane aan Marokko uitgeleverd. De man wordt van de verduistering van 40 miljoen dirham verdacht.
De verdachte werd op 3 juli aan Marokko uitgeleverd. Hij werd onmiddellijk na zijn aankomst om de Mohammed V luchthaven in Casablanca door een politieteam uit Marrakech gearresteerd en in voorlopige hechtenis genomen.
Marokko had ruim een jaar geleden een internationaal arrestatiebevel tegen de voormalige ambtenaar uitgevaardigd.
Een inspectiecommissie van de Administratie der douane had in juni 2018 de fraude ontdekt. De verdachte zou tussen 30 en 40 miljoen dirham hebben verduisterd. Hij werkte bijna 20 jaar voor de dienst in Marrakech en in Safi. Toen hij in september 2016 begreep dat hij was ontmaskerd, vluchtte hij naar Frankrijk. Hij werd vorig jaar in Nederland gearresteerd.
De man leefde jarenlang boven zijn middelen, betaalde maandelijks 10.000 dirham aan zijn ex-vrouw, bracht zijn vakantie door in Europa en verrichte elk jaar de Omra of kleine bedevaart...
Lees meer
Marokko heeft aan Spanje de uitlevering gevraagd van een Marokkaanse drugsbaron die op 22 juli door de Spaanse politie in Malaga werd gearresteerd.
De Spaanse politie heeft een verdachte gearresteerd voor de aanval met zuur op Kamal H., een 17-jarige Marokkaan, in het Spaanse Caspe.
Een Marokkaanse vrouw is op vraag van Marokko in Spanje gearresteerd voor een oplichtingszaak van 25 miljoen dirham.
De Spaanse politie heeft in samenwerking met de inlichtingendienst een Marokkaanse terreurverdachte gearresteerd.
Een man van Marokkaanse afkomst die door Frankrijk werd gezocht voor drugshandel, is door de politie in het Spaanse Tarifa gearresteerd.