13 januari 2025 - 17:10 - Marokko
De ambitieuze diepzeehaven Nador West Med, gelegen in de baai van Betoya, op 30 km ten westen van Nador, opent naar verwachting in het eerste kwartaal van 2025. De bouwwerkzaamheden zijn afgerond en binnenkort worden de eerste tests op grote schaal uitgevoerd. De haven zal volledig operationeel zijn in 2027.
Deze nieuwe haven creëert synergie en vult de havens van Tanger Med en Dakhla Atlantique aan. Nador West Med zal zich vooral richten op olieproducten. Naast een capaciteit van 3 miljoen containers kan de haven ook tot 25 miljoen ton aan koolwaterstoffen verwerken.
Lees ook: Nador West Med verwelkomt eerste schip medio 2026
Met zijn grote opslagcapaciteit voor olie wil Nador West Med een belangrijke speler worden voor zowel Marokkaanse als internationale brandstofdistributeurs. Terwijl Europa zich voornamelijk in Rotterdam bevoorraadt, hoopt Marokko een sleutelrol te gaan spelen in het Middellandse Zeegebied en West-Afrika.
Lees ook: Marokko leent opnieuw geld voor Nador West Med
De bouw van de haven werd in 2016 gegund aan een consortium bestaande uit het Marokkaanse bouwberijf (SGTM), het Turkse bedrijf STFA en de Luxemburgse groep JDN.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko