9 september 2024 - 23:00 - Marokko
De inwoners van Nador en omgeving kunnen eindelijk ademhalen. Na een lange periode van droogte is er regen gevallen. De bevolking hoopt dat de regen aanhoudt, zodat er een succesvol landbouwseizoen mogelijk is.
Het Marokkaanse meteorologisch instituut (DGM), had al gewaarschuwd voor hevige onweersbuien met hagel en windstoten in verschillende delen van het land, van zaterdag tot zondag.
Lees ook: Noodweer Marokko: 11 doden en 9 vermisten
In een waarschuwing met code rood gaf de weerdienst aan dat er zeer zware regenval (60-100 mm) verwacht werd van zaterdagavond 20:00 uur tot zondagavond 23:00 uur in de prefecturen en provincies Figuig, Errachidia, Zagora, Tinghir, Ouarzazate en Tata. Ook in Assa-Zag en Smara werd zware regenval (20-50 mm) verwacht op zaterdagavond tussen 20:00 en 23:00 uur.
In een waarschuwing met code oranje meldde de meteorologisch dienst verder dat er onweersbuien met regen (30-60 mm) verwacht werden in Taroudant, Midelt, Azilal, El Haouz en Jerada, van zaterdagavond 20:00 uur tot zondagavond 23:00 uur. Ook in Guelmim, Sidi Ifni en Tiznit werden dergelijke buien verwacht op zaterdagavond tussen 20:00 en 23:00 uur.
Lees ook: Noodweer verpest start nieuw schooljaar in Marokko
Verder werd er regenval (15-30 mm) verwacht in Larache en Tetouan op zondag van middernacht tot 09:00 uur ’s ochtends, en in Ifrane, Boulemane en Sefrou op zondag van 14:00 uur tot 22:00 uur ’s avonds.
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko