7 september 2016 - 22:30 - Marokkanen in het buitenland
Koning Mohammed VI heeft instructies gegeven om een groepje wereld-Marokkanen te helpen dat dagen vastzat in de haven van Cartagena in het zuiden van Spanje. De boot waarmee ze naar Marokko moesten mag niet meer varen door een technisch probleem.
Volgens een verklaring van de stichting Mohammed V voor de solidariteit werd een team van maatschappelijke werkers naar de haven gestuurd. Ze werden door de consuls van Marokko in Almeria en Valencia vergezeld.
De stichting zorgde er ook voor dat de tickets volledig werden terugbetaald en dat de rederij voor bussen zorgde om de passagiers die te voet reisden te vervoeren.
De 621 passagiers die zelf over een voertuig beschikten werden eveneens vergoed. De boot was van Barcelona vertrokken en moest in Tanger Med aanmeren.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Marokko wil Marokkaanse diaspora terughalen
Marokkaanse bakker breekt wereldrecord
Fiscus Marokko richt pijlen op vermogende Marokkanen in het buitenland
Koning Mohammed VI’s initiatief voor de Marokkaanse diaspora komt moeizaam van de grond
Genève groeit: steeds meer Marokkanen
Marokkaan in Zwitserland terecht voor ’ontvoering’ zoon
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Havens Marokko en Spanje draaien overuren door Marokkaanse diaspora