26 april 2013 - 22:00 - Marokko
Praia, een joodse begraafplaats in Kaapverdië, wordt volledig gerenoveerd dankzij een donatie van Koning Mohammed VI.
In de 19e eeuw vestigden honderden Marokkaanse Joden zich in Kaapverdië, dat toen nog onder Portugal viel. Sindsdien is de Joodse gemeenschap bijna verdwenen, maar behoudt het diepe banden met Marokko.
Carol Castie overziet de renovatie van de begraafplaats. Aan JTA vertelt ze dat Marokko "een grote weldoener is samen met andere joodse en niet-joodse donoren" in de inspanningen om het joods erfgoed in Kaapverdië te beschermen.
De tussenkomst van Marokko in de renovatie van de begraafplaats, volgt op een reeks maatregelen gericht op het herstel van joods erfgoed. Zo werden onlangs het Joods Museum in Casablanca en Joodse scholen in Marokko opgeknapt, én de oude synagoge van Fez heropend.
André Azoulay, adviseur van Koning Mohammed VI, en een kleine groep Joodse nakomelingen uit de hele wereld, worden op 2 mei in Kaapverdië verwacht voor een herdenkingsceremonie.
Israël gaat Marokkaanse Sahara erkenen
Makers Mocro Maffia kondigen slotseizoen aan (teaser)
Hakim Ziyech op weg naar een gouden ballingschap in Saoedi-Arabië?
Rapper Morad riskeert 6 jaar gevangenisstraf
Klachten: Royal Air Maroc in top 3 in Canada
Marokkaan Asraf Beno grote favoriet in Spaanse Survivors
Israël gaat Marokkaanse Sahara erkenen
Marokko weer op de rails met sterke groei toerisme
Eid ul-Adha in Marokko: 500 tot 1000 dirham meer per schaap
Marokko: proces van start tegen bankier die er vandoor ging met geld klanten
David Govrin, geschorst wegens "ernstige handelingen", terug naar Rabat?
Concert Booba in Casablanca verboden
Eid ul-Adha in Marokko: ruim 5 miljoen schapen geregistreerd
Eerbetoon van Koning Mohammed VI aan Mohamed Moatassim