Marokko zet Spaanse activisten land uit
Vorige week heeft Marokko negen Spaanse pro-polisario activisten het land uitgezet. Bij hun aankomst op de luchthaven van Laayoune, werd hen verboden het toestel te verlaten.
10 maart 2013 - 13:39 - Marokko
Mohamed Loulichki, ambassadeur van Marokko bij de VN, was deze week uitgenodigd op CNN. De Marokkaanse diplomaat besprak er de Sahara-kwestie en de rol van de VN in het conflict, alsook de documentaire "Sons of the clouds: The last colony" van de Spaanse Javier Bardem.
Lees meer
Vorige week heeft Marokko negen Spaanse pro-polisario activisten het land uitgezet. Bij hun aankomst op de luchthaven van Laayoune, werd hen verboden het toestel te verlaten.
Het Paleis in Marokko heeft een perspunt gehouden, over de resolutie van de Verenigde Naties voor de Sahara. Het mandaat van VN-waarnemersmissie Minurso in de Sahara werd met...
Ban Ki-Moon, secretaris generaal van de Verenigde Naties, sprak zich deze week uit voor een "dringende resolutie" van het Sahara-kwestie.
Een twintigtal migranten uit sub-Sahara-Afrika, hebben de grenzen met Melilla in Bni Nssar en Farhana, met ramauto’s bestormd.
Samuel Kaplan, ambassadeur van de Verenigde Staten in Marokko, heeft laten weten dat zijn land een officieel bezoek van Koning Mohammed VI wenst.