30 augustus 2021 - 20:10 - Marokko
Patrouilles van de Spaanse Guardia civil hebben afgelopen weekend meerdere reddingsoperaties verricht op zee. Zaterdag werd een Marokkaanse man uit water gehaald voor de kust van Algeciras.
De Spaanse autoriteiten hadden vrijdag een oproep binnengekregen over een man die alleen op een opblaasbaar bootje nabij de kust was gezien. De man bleek helemaal alleen de Straat van Gibraltar te zijn overgestoken en hoopte Tarifa te bereiken.
Lees ook: Marokko voorkomt vertrek volle migrantenboten in Tarfaya
Twee boten, de Salvamar Arcturus en de Río Águeda van de Guardia civil, werden ingezet om de man terug te vinden, tevergeefs. Hij kon pas zaterdag met een helikopter worden teruggevonden voor de kust van Algeciras.
De Guardia civil bericht ook dat zaterdag twee boten met negen Marokkanen aan boord voor de kust van Cadiz werden onderschept. Een derde vaartuig met drie Marokkaanse migranten werd door de Salvamar Arcturus onderweg naar Algeciras aangetroffen.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd