26 oktober 2020 - 15:50 - Marokko
Een vrachtwagen met explosieven werd zaterdagavond tegengehouden bij een verlaten steengroeve in Benslimane. De lokale politie en de Koninklijke Gendarmerie kwamen ter plekke om de overtreding te constateren.
Volgens het dagblad Assabah was dit een poging om een werf die door de autoriteiten vanwege een dodelijk ongeval werd verzegeld, opnieuw in gang te brengen. De vrachtwagen werd tegengehouden door bewoners van een douar naast de groeve.
Een man is om het leven gekomen bij een val in een put op de bouwplaats, die volgens de resultaten van een onderzoek niet conform was met de veiligheidsnormen en niet was uitgerust met de nodige afscheidingshekken. Een petitie die door meer dan 300 inwoners werd getekend is vervolgens aangeboden aan het stadsbestuur, aldus de krant.
De grieven van de bevolking waren voor de eigenaar van de steengroeve geen reden om het werk op de site niet te hervatten. Erger nog, voegt dezelfde bron eraan toe, het aantal steengroeven in de regio neemt toe en vormt een reële bedreiging voor de bewoners.
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop