30 mei 2019 - 15:10 - Marokko
In Marokko zorgt een foto van een groepje jongeren die videospelletjes spelen tijdens de Ramadan in een moskee voor controverse. Vooral op sociale media wordt veel op de zaak gereageerd.
De jongeren speelden spelletjes op hun mobiele telefoon. De reacties zijn voornamelijk negatief. Velen oordelen dat een moskee niet de juiste plek is om spelletjes te spelen en dat de handelingen van de jongeren zelfs als een schending van het gebedshuis kunnen worden beschouwd.
Volgens Kech24 leidde de foto ook tot een groot debat over hoe men het best zijn dagen tijdens de Ramadan zou kunnen besteden. Zo zegt een gebruiker dat "de plek helemaal niet aangepast is om te spelen en om een waardevolle tijd te verdoen die men zou kunnen gebruiken om de koran te lezen".
De deelnemers aan het debat uitten ook kritiek op andere handelingen tijdens de Ramadan, zoals mensen die naar de moskee gaan om een dutje te doen in afwachting van de iftar.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht