Zoeken

Marokko: verkozenen veroordeeld voor homoseksualiteit en dronkenschap

2 februari 2018 - 14:40 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

Twee volksvertegenwoordigers zijn maandag door de rechtbank van Imintanout in de regio van Chichaoua veroordeeld voor homoseksualiteit en openbare dronkenschap.

Volgens Al Akhbar is een verkozene van de PAM partij in de gemeente Mejjat tot een maand gevangenisstraf en een boete van 3000 dirham veroordeeld voor openbare dronkenschap, geweld en homoseksualiteit. Zijn medeplichtige werd tot dezelfde celstraf en een boete van 1000 dirham veroordeeld.

De vice-president van de gemeente komt er in dezelfde zaak vanaf met een boete van 500 dirham. Hij was onder het bloed een politiekantoor binnengestapt om aangifte te doen tegen de twee anderen. Hij beschuldigde hen van aanval en verkrachting. Alle drie waren toen aangehouden en in hechtenis genomen.

Lees meer

Hirak-leidster Nawal Ben Aissa tot celstraf veroordeeld

De rechtbank van eerste aanleg in Al Hoceima heeft Nawal Ben Aissa veroordeeld voor "het aanzetten tot het plegen van delicten en misdaden".

Marrakech: celstraf voor overspelige vrouw, minnaar vrijgelaten

De rechtbank van Imintanout bij Marrakech heeft een vrouw tot 6 maanden gevangenisstraf en een boete van 1000 dirham veroordeeld voor overspel.

Marokko: honderdtal ambtenaren veroordeeld voor corruptie

In de nacht van maandag op dinsdag heeft het Hof van beroep in Rabat een honderdtal mensen tot gevangenisstraffen veroordeeld voor corruptie en machtsmisbruik.

Marokko: intimidatie op straat veroordeeld met 6 maanden cel en 10.000 dirham boete

Een stap in de goede richting. Marokko heeft een wet gestemd waarin intimidatie en geweld tegen vrouwen op straat streng wordt gestraft.

Marokko: tot drie jaar celstraf voor terrorisme

De criminele kamer bij het hof van beroep in Salé heeft donderdag vier verdachten tot gevangenisstraffen veroordeeld voor terrorisme.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team