18 januari 2025 - 20:30 - Marokko
Het Britse bedrijf Predator Oil & Gas bereidt zich voor op de boring van een nieuwe gasput in Marokko. De put, Mou-5 genaamd, ligt in het Guercif-gebied, waar eerder al gas is aangetroffen. Met deze boring hoopt Predator Oil & Gas de aanwezigheid van aardgas in de Marokkaanse bodem te bevestigen.
De boring van Mou-5 start zodra de voorbereidingen aan het oppervlak zijn afgerond. Eerdere boringen in het 7269 km2 grote Guercif-gebied hebben aangetoond dat er "biogeen gas" in de bovenste lagen van de bodem zit. Dit type gas ontstaat door de afbraak van organisch materiaal.
Lees ook: Gasdroom Marokko vervaagt
Volgens Predator Oil & Gas kan dit biogene gas worden verkocht als aardgas. De locatie zou volgens schattingen van het bedrijf 20 miljoen kubieke voet gas per dag kunnen produceren. Deze productie zou zes jaar lang kunnen worden volgehouden, wat neerkomt op een totaal van 1,2 miljard kubieke meter gas, geproduceerd door minstens vier putten.
De boring van Mou-5 richt zich op een diepte tussen 891 en 1140 meter, een zone die bij eerdere boringen niet voldoende is onderzocht. Volgens Predator Oil & Gas is deze zone veelbelovend, omdat er breuken en scheuren in de bodem zitten die de migratie van gas mogelijk maken. Ook zijn er poreuze kalksteenlagen die als reservoir kunnen dienen.
Lees ook: Vlaanderen schorst voor het eerst erkenning moskee
Een extern bureau heeft geschat dat de put tot 4 miljard kubieke meter gas zou kunnen produceren. Predator Oil & Gas is nog optimistischer en verwacht een productie van 18 miljard kubieke meter. De boring van Mou-5 staat gepland voor begin april 2025.
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen