13 januari 2016 - 13:30 - Marokko
Minister Lahcen Daoudi van Hoger Onderwijs liet eerder deze week weten dat 64 procent studenten aan de universiteit hun studies opgeven alvorens een diploma te halen.
Volgens Daoudi is Marokko bovendien van de derde naar de zesde plaats gezakt voor de kwaliteit en publicatie van onderzoeken in Afrika.
De bewindsman oordeelt dat de situatie voornamelijk te wijten is aan de weinige hervormingen in de onderwijssector. "In een periode van tien jaar werden slechts enkele kleine hervormingen ingevoerd."
Een andere oorzaak is de slechte talenkennis op Marokkaanse universiteiten, met name het Engels, officiële taal voor wetenschappelijke onderzoeken en informatica, aldus Daoudi.
Om de situatie te veranderen moeten drastische maatregelen worden getroffen. Het belangrijkst is volgens de minister de ontwikkeling van het Engelse taalonderwijs. Er moet ook een betere samenwerking komen met universiteiten in het buitenland en het gebruik van informatica moet worden ontwikkeld.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht