19 september 2018 - 18:30 - Marokko
Een nieuwe antiterrorisme actie van de BCIJ in Tanger en Casablanca leidde dinsdag tot de arrestatie van twaalf verdachten.
In een gezamenlijke verklaring laten de nationale veiligheidsdienst DGSN en de inlichtingendienst DGST weten dat de leden van de cel betrokken zijn bij meerdere criminele activiteiten, met name smokkel van drugs en psychotropen, ontvoering en gijzeling voor losgeld, gebruik van wapens, traanbommen en molotovcocktails en voertuigen met valse kentekennummers.
Alle bovenvermelde criminele feiten werden in het kader van afrekeningen tussen criminele organisaties met een extremistisch gedachtegoed, met name "Al Istihlal" en "Faya’â", gepleegd, aldus de DGSN en de DGST.
De arrestanten zijn tevens betrokken bij de moord op een man in Tanger vorige week. Het slachtoffer, bekend in het drugsmilieu, maakte een dodelijke val van de zevende verdieping van een gebouw.
Tijdens huiszoekingen werden maskers, handschoenen, anti-shockvest, machetes, elektrische weegschalen, vijf kentekenplaten, elektronische apparatuur, cd’s, mobiele telefoons, propagandamateriaal van terroristische organisaties inclusief Daesh, valse identiteitsdocumenten en een grote som geld in beslag genomen.
Lees meer
Acht verdachten verschenen dinsdag voor de rechter in Casablanca voor hun deelname aan een criminele organisatie gespecialiseerd in "diefstallen, valsheid in geschrifte,...
Interventieteams van de BCIJ hebben deze ochtend in Tanger en Casablanca twaalf verdachten gearresteerd voor terrorisme.
Het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse zaken heeft woensdagochtend de arrestatie van dertien leden van een terreurcel aangekondigd.
Bij een nieuwe antiterrorisme actie in Marokko werd dinsdagochtend een terroristische cel opgerold en drie verdachten gearresteerd.
Teams van de BCIJ, ook wel de Marokkaanse FBI genoemd, hebben deze ochtend een terreurcel opgerold in meerdere steden van Marokko.
Het onderzoek naar de toekenning van valse Marokkaanse paspoorten aan mensen uit Israël heeft tot de arrestatie van vijf Israëliërs geleid.
Een nieuwe antiterrorisme operatie leidde dinsdagochtend tot de arrestatie van zeven verdachten in Salé en Dakhla.
Vijf verdachten tussen 23 en 33 jaar zijn deze dinsdag in Tetouan gearresteerd voor hun vermeende banden met de terroristische organisatie Daesh.
Drie verdachten werden deze ochtend in het noorden van Marokko aangehouden voor hun vermeende banden met de terroristische organisatie Daesh. Samen planden ze aanslagen in het...
Een agent heeft een waarschuwingsschot moeten lossen tijdens de arrestatie van vier verdachten van roofovervallen in Casablanca.