18 mei 2014 - 17:41 - Marokko
De Marokkaanse regering wil maatregelen treffen om auto’s van het merk Mercedes 240D uit de circulatie te nemen. De auto’s worden in Marokko vooral als grote taxi’s gebruikt.
Het kabinet wil het liefst alle Mercedes 240D taxi’s naar de schroot sturen. Benkirane’s team voorziet daarvoor een slooppremie van 50.000 dirham.
Naar schatting rijden 55.000 Mercedes 240D taxi’s in Marokko. De maatregel wordt gerechtvaardigd door economische en ecologische overwegingen.
Volgens Ran When Parked haalt de Marokkaanse overheid milieuredenen aan. De auto’s zijn namelijk een belangrijke bron van luchtvervuiling. Ook wil de regering een commercieel duwtje geven aan lokale autofabrikant Renault Tanger.
Renault moedigt het initiatief eveneens aan door een korting van 10.000 dirham te geven aan taxichauffeurs die hun 240D willen vervangen door een Dacia Lodgy.
In Marokko wordt verwacht dat de maatregel eind 2014 in werking treed.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk