30 oktober 2014 - 12:26 - Marokko
Het Marokkaanse ministerie van Onderwijs heeft besloten om hard op te treden tegen de zogenaamde "spookambtenaren". Volgens een recente telling heeft de afdeling enkele honderden ambtenaren die wel een salaris ontvangen maar niet werken.
In het openbaar onderwijs werken momenteel 282.191 mensen. 440 ambtenaren werden niet opgenomen in de telling na het besluit van Premier Abdelilah Benkirane om de banen bij de overheid te saneren.
Ook hebben 161 ambtenaren ongewettigde afwezigheden. Willen ze hun job bij het ministerie behouden dan moeten zij via een applicatie van de afdeling hun situatie raadplegen. Naargelang hun situatie moeten zij dan contact opnemen met de provinciale of regionale onderwijsacademie en een aantal documenten binnenbrengen. Na onderzoek van hun dossier zal worden besloten of ze worden behouden.
Begin dit jaar had het ministerie van de Openbare dienst ontslagprocedures in gang gezet tegen honderden ambtenaren met niet-gewettigde afwezigheden. In Marokko wordt het aantal spookambtenaren geschat op 15.000 mensen. Er zijn zelfs verschillende graden: oude spook, nieuwe spook en halve spook.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project