14 maart 2022 - 19:40 - Sport
Het hooliganisme is terug in Marokko. Meer dan 80 politieagenten zijn zondag gewond geraakt na een wedstrijd tussen AS FAR en Maghreb Fez.
De terugkeer van de fans naar de stadions in Marokko had misschien kunnen wachten. Na de wedstrijd tussen de twee Botola-teams werd volgens de nationale veiligheidsdienst DGSN aanzienlijke materiële schade aangericht in het Moulay Abdellah-stadion in Rabat, waarbij talrijke politieagenten en ondersteunend personeel gewond raakten, sommigen behoorlijk ernstig.
Lees ook: Marokko: arrestaties na dood supporter in Salé
Naar aanleiding van deze feiten werden ongeveer 160 personen gearresteerd, waaronder 90 minderjarigen, aldus dezelfde bron. Ze worden beschuldigd van "vandalisme in verband met sport, het dragen van messen, klaarblijkelijke dronkenschap, het gooien van stenen, beschadigen van openbare en particuliere eigendommen en het in brand steken van voertuigen".
Volgens dezelfde bron werden 63 politieagenten opgenomen in drie ziekenhuizen in de hoofdstad. Een medisch team van de gezondheidsinspectie van de DGSN volgt het verdere verloop van hun opname in het ziekenhuis en verleent hun de nodige medische bijstand.
Lees ook: Marokko: doden en gewonden na voetbalnederlaag
Bovendien werden 33 politie- en privévoertuigen beschadigd en werd een motorfiets in brand gestoken tijdens voetbalrellen buiten het stadion. Er is een onderzoek ingesteld om alle betrokkenen te identificeren en te arresteren.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
FC Barcelona komt naar Marokko!
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Na Brighton wil andere grote club Azzedine Ounahi
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko