21 december 2018 - 17:00 - Marokko
Premier Saadeddine El Ohtmani heeft donderdag vanuit Rabat de moord op twee Scandinavische vrouwen in de buurt van Imlil veroordeeld.
"Marokko veroordeelt met kracht deze gruwelijke misdaad, een afgekeurde daad die indruist tegen de waarden en gebruiken van Marokkanen, maar ook de tradities van de regio waar deze misdaad plaatsvond.", verklaarde El Othmani, die zijn medeleven aan de families van de twee slachtoffers en hun landen betuigde.
Het regeringshoofd noemde de moorden "een messteek in de rug van Marokko en de Marokkanen" en begroette de inspanningen van de BCIJ en de politie in Marrakech, de koninklijke gendarmerie en het leger om de daders te identificeren en te arresteren.
Saadeddine El Othmani liet tevens weten dat alle details over de moord op de twee toeristen in de komende dagen zullen worden bekendgemaakt.
Lees meer
De Zwitser die werd gearresteerd in het onderzoek naar de moord op twee Scandinavische toeristen in de regio van Imlil, plande nog meer terroristische aanvallen in Marokko.
Eind vorige week kondigde de Marokkaanse politie de arrestatie aan van een Zwitsers-Spaanse man voor zijn vermeende deelname aan de moord op twee Scandinavische vrouwen nabij...
Zeven verdachten, waaronder een man met de Zwitserse en Spaanse nationaliteit, werden donderdag voor de procureur des Konings bij het hof van beroep in Rabat geleid voor hun...
De politie heeft in Al Hoceima een jongeman gearresteerd die tot de onthoofding van premier Saadeddine El Othmani had opgeroepen.
Een Britse man werd net voor de moord op twee Scandinavische toeristen om 17 december in Imlil door de daders aangesproken. Zijn leven dankt hij aan het antwoord die hij hen gaf.
In Marokko zou de moord op de twee Scandinavische toeristen nabij Imlil geen gevolgen hebben gehad op de toeristische sector. Er zouden geen annuleringen zijn gemeld.
De BCIJ politiedienst heeft maandag vijf nieuwe verdachten gearresteerd in het onderzoek naar de moord op twee Scandinavische toeristen bij de Toubkal berg.
De Marokkaanse autoriteiten hebben de arrestatie aangekondigd van negen nieuwe verdachten van de moord op twee Scandinavische toeristen bij de Toubkal-berg.
De Spaanse Zwitser die in het onderzoek naar de moord op twee Scandinavische toeristen in Imlil werd gearresteerd, verschijnt maandag voor de rechter.
Drie dagen na de moord op twee Scandinavische toeristen bij Imlil aan de voet van de Toubkal berg, werden drie verdachten in Marrakech gearresteerd.