9 januari 2025 - 13:50 - Sport
De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft de prijzenpot voor het Afrikaans kampioenschap voor landenteams (CHAN) flink verhoogd.
Het toernooi voor spelers die in eigen land actief zijn, vindt plaats in Kenia, Tanzania en Ouganda van 1 tot en met 28 februari 2025. Marokko, Senegal, Burkina Faso en Nigeria zijn enkele van de deelnemende landen die kans maken op de hoofdprijs. De winnaar van het CHAN ontvangt 3,5 miljoen dollar, een verhoging van 75% ten opzichte van de vorige editie.
Lees ook: Algerije vergemakkelijkt kwalificatie Marokko CHAN 2025
De totale prijzenpot is met 32% gestegen naar 10,4 miljoen dollar. CAF-voorzitter Patrice Motsepe benadrukt het belang van het CHAN voor de ontwikkeling van Afrikaanse voetballers. "Deze competitie maakt deel uit van onze strategie om te investeren in het Afrikaanse voetbal en het aantrekkelijk te maken voor fans, kijkers, sponsors, partners en andere belanghebbenden in Afrika en de rest van de wereld", aldus Motsepe.
Lees ook: Marokkaans voetbal jaagt op titels in 2025
De loting voor het CHAN vindt plaats op 15 januari in Nairobi, Kenia.
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Jamal Ben Saddik maakt comeback in Glory-ring
Lamine Yamal vandaag 18: de dag dat Barça een fortuin investeert
Toekomst sterspelers Marokko baart bondscoach zorgen
Controverse rond Algerijnse scheidsrechter en Royal Air Maroc
Achraf Hakimi en Imaan Hammam in koppel?
Vader Lamine Yamal voor de rechter, dubbele rol in steekpartij
Atlético-ster geniet van vakantie in M’diq (foto’s)