11 oktober 2024 - 18:50 - Sport
Marokko hoeft zich niet te kwalificeren voor het Afrikaans kampioenschap voor landenteams (CHAN) in 2024. De Marokkaanse ploeg is automatisch geplaatst voor de eindronde na de terugtrekking van Algerije, zo maakte de Afrikaanse voetbalbond (CAF) woensdag bekend.
Door de terugtrekking van Algerije en Egypte, dat nog nooit aan het toernooi heeft deelgenomen, zijn Marokko, Tunesië en Libië automatisch geplaatst voor de eindronde van het CHAN, aldus de CAF tijdens de lotingceremonie voor de kwalificatiewedstrijden, die woensdag plaatsvond op het hoofdkantoor in Egypte.
Lees ook: Tarik Sektioui getipt als bondscoach Marokko op CHAN 2024
De drie Noord-Afrikaanse landen hoeven dus geen kwalificatiewedstrijden te spelen, bevestigt de CAF. Het toernooi wordt in februari 2025 gehouden in Kenia, Tanzania en Oeganda, de drie gastlanden voor de Afrika Cup in 2027.
Lees ook: Marokko beloont Sektioui met nieuwe functie na Olympisch succes
Tarik Sektioui, bondscoach van het Marokkaans olympische team, is door de Marokkaanse voetbalbond (FRMF) aangesteld om de nationale ploeg voor het CHAN 2024 te leiden. De coach heeft zijn selectie al samengesteld, met vooral spelers van AS FAR uit Rabat, Raja Casablanca en Wydad Casablanca. Sektioui heeft een eerste trainingskamp gepland voor oktober. Marokko won het CHAN al twee keer: in 2018 in eigen land en in 2020 in Kameroen.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
FC Barcelona komt naar Marokko!
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Na Brighton wil andere grote club Azzedine Ounahi
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko
Youssef En-Nesyri krijgt aanbod dat hij niet kan weigeren