16 januari 2015 - 20:48 - Marokko
Marokko zal mogelijk het Libisch leger opleiden. Dat wenst in ieder geval de Libische minister van Buitenlandse Zaken Mohammed al-Dairi.
De bewindsman maakte zijn wens donderdag bekend tijdens een ministeriële bijeenkomst van de Arabische Liga in het Egyptische Caïro.
"De Libische juridische instellingen wensen dat Marokko een nog belangrijkere rol gaat spelen in de zoektocht naar een politieke oplossing", verklaarde Mohammed al-Dairi na een meeting met Marokkaanse minister van Buitenlandse Zaken Salaheddine Mezouar. Zijn land zou "gebruik willen maken van de Marokkaanse expertise in verzoening en de opleiding van veiligheidstroepen."
De Marokkaanse overheid liet intussen weten dat het bereid was de de Libische veiligheidstroepen op te leiden.
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in