17 april 2013 - 15:21 - Marokko
Marokko zou de militaire oefening "African Lion 2013" met Amerika hebben afgezegd. Dat meldt een Amerikaanse verantwoordelijke aan Associated Press. De Amerikaanse ambassade in Rabat bevestigde dit woensdagnamiddag.
De jaarlijkse oefening moest vandaag van start gaan in Agadir en Benguerir. Ruim 1400 Amerikaanse en 900 Marokkaanse soldaten moesten deze bijwonen.
De betrekkingen tussen Marokko - dat de informatie nog niet bevestigde - en de Verenigde Staten zijn sinds een paar dagen zeer gespannen
Begin deze week vroeg Amerika immers dat de VN-waarnemersmissie Minurso, onderzoek zou doen naar de mensenschendingen in de Sahara. Dit zint Marokko niet, dat het Amerikaanse voorstel onbegrijpelijk vindt.
African Lion wordt sinds 2008 in Marokko georganiseerd en is de belangrijkste wederzijdse militaire oefening op het Afrikaans continent. De oefening wordt gefinancierd door de US African Command.
Gedurende drie weken doen de Royal Armed Forces en de US Marines gezamenlijk mee aan veld-, luchtvaart- en amfibische oefeningen, het verzamelen van inlichtingen en vredesoperaties.
Zorgwekkende verdwijning van de 16-jarige Roua Hariri in België
OM eist 14 jaar cel tegen Amsterdammer Youssef Ben Hamou
Imane is één van 150.000 mensen in België zonder verblijfsvergunning
Marokko tweede favoriete vliegbestemming België
Zeven Hirak-activisten op bootje naar Spanje vertrokken
Veel kritiek over ‘kappersactie’ van Zakaria Labyad
Marokko tweede favoriete vliegbestemming België
Zeven Hirak-activisten op bootje naar Spanje vertrokken
Premier Marokko geeft uitleg over vertraging vaccinatie
Ski resort Oukaimeden niet toegankelijk voor toeristen
Marokko en Israël bespreken visumvrijstelling
Marokko op zoek naar alternatieven voor bemachtigen coronavaccin
Pastoor wil legale verblijfstatus voor Marokkaan zonder papieren
Marokko verlengt noodmaatregelen met twee weken