Marokko verwacht economische groei van 4,2% in 2017
De Marokkaanse economie groeit dit jaar naar verwachting met 4,2%. Dat stelt de Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBRD).
- Marokko
Marokko verwacht in 2016 een lage economische groei van 1,6 procent, als gevolg van de huidige droogte in het land.
Volgens Ahmed Lahlimi, voorzitter van de Hoge Planning Commissie, zal de landbouwsector een achteruitgang van 12,7 procent kennen. De niet agrarische activiteiten zullen volgens Lahlami met slechts 2 procent groeien.
Het landbouwseizoen 2015-2016 zal naar verwachting een van de meest droge periodes ooit ervaren in Marokko worden.
De commissie is ook bezorgd over de daling van de binnenlandse vraag ondanks een overvloed aan liquiditeit, een zeer lage inflatie, een verbetering van inkomsten in buitenlandse valuta en de lage kosten van de herfinanciering van banken.
Lees meer
De Marokkaanse economie groeit dit jaar naar verwachting met 4,2%. Dat stelt de Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBRD).
Na een economische groei van 4,1% in 2017 zal de groei dit jaar in Marokko slechts 3,5% bereiken. Dat blijkt uit een nieuw rapport van Bank Al-Maghrib.
Bank Al Maghrib heeft zijn vooruitzichten voor de economische groei van Marokko dit jaar naar boven bijgesteld, van 1,2 procent naar 1,4 procent.
Na een zeer slecht 2016 verwacht de Hoge Planning Commissie (HCP) dat de economie van Marokko in 2017 met 3,6 procent zal groeien.
Marokko staat dit jaar in de top-10 in de Index of Economic Freedom op Arabisch niveau. Wereldwijd is het Koninkrijk 85e.