Zoeken

Marokko: 25.000 kinderen leven op straat

29 april 2018 - 11:40 - Marokko

Geschreven door Laila A.

In Marokko leven 25.000 kinderen op straat. Het merendeel van deze straatkinderen verblijven in Tanger en Casablanca.

Assabah citeert een rapport over de situatie van straatkinderen in Marokko. Allen slapen op straat en een merendeel gebruikt drugs en leeft van kleine jobs of diefstallen.

Volgens het blad is Tanger eerste vanwege haar nabijheid met Europa. Veel straatkinderen willen naar Spanje emigreren en blijven daarom in de stad in het noorden van het land. Casablanca volgt op de tweede plaats wat betreft het aantal straatkinderen.

Le Monde, die een kopie van het rapport zou hebben, schrijft over het geval van Oussama, 15 jaar en afkomstig uit Tetouan. Zijn ouders zijn gescheiden en hebben beiden een nieuw leven opgebouwd. Voor de jongen, nu verslaafd aan drugs, wil niemand zorgen. Oussama leeft al twee jaar op straat in Tanger. Toch vertelt hij aan wie maar horen wil dat hij binnen maximum vijf dagen in Spanje zal zijn waar een "goede baan" op hem wacht.

Lees meer

Merendeel Marokkanen tegen abortus

In Marokko heeft de PPS partij onlangs een wetsvoorstel ingediend over abortus. Uit een peiling van l’Economiste blijkt echter dat het merendeel Marokkanen tegen abortus is.

Helft “zonder vader” geboren kinderen eindigen op straat in Marokko

De helft van de kinderen die in Marokko zonder vader geboren worden belanden op straat. Dat stelt de Marokkaans organisatie voor de mensenrechten CMDH.

Man die vrouw op straat in Inezgane mishandelde veroordeeld

De man die in maart zijn vrouw op klaarlichte dag op straat had mishandeld in Inezgane, is vrijdag tot anderhalf jaar gevangenisstraf en een boete van 500 dirham veroordeeld.

Lichaam Marokkaans kind die zelfmoord pleegde in Spanje gerepatrieerd

Het lichaam van een Marokkaanse jongen van 12 jaar die afgelopen dinsdag in zijn kamer in de regio van Murcia zelfmoord pleegde, wordt naar Marokko gerepatrieerd.

Marokkaan op straat neergestoken in Italië

Een man van Marokkaanse afkomst is woensdag op straat in het Italiaanse Bologna met een mes aangevallen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team