Nog twee maanden en het is Ramadan
De 1e Rajab 1439 van de islamitische kalender valt dit jaar op maandag 19 maart. Dat meldt het Marokkaanse ministerie van Habous en Islamitische zaken.
21 december 2017 - 15:50 - Marokko
Het ministerie van Habous en Islamitische zaken heeft aangifte van verduistering gedaan tegen een ambtenaar van de afdeling in Tiznit.
Volgens TelQuel wordt de hoge ambtenaar van vertrouwensmisbruik, vervalsing en verduistering verdacht.
De man werd gearresteerd na een een onderzoek van de afdeling van Ahmed Toufiq naar het budget dat aan regionale vertegenwoordigers van het ministerie wordt toegekend.
Het blad meent te weten dat de ambtenaar met het geld zijn leningen betaalde. Hij zou daarvoor meerdere bedragen gaande tot 3500 dirham hebben verduisterd en zelfs de salarissen van "spook imams" op zijn eigen bankrekening hebben laten storten.
Lees meer
De 1e Rajab 1439 van de islamitische kalender valt dit jaar op maandag 19 maart. Dat meldt het Marokkaanse ministerie van Habous en Islamitische zaken.
De leider van de Marokkaanse Unie voor Democratie (UMD) wordt ervan verdacht ruim 30 miljoen dirham te hebben verduisterd.
In de loop van 2016 werden in Marokko 166 nieuwe moskeeën gebouwd. Dat meldt het ministerie van Habous en Islamitische zaken.
De politie heeft een onderzoek ingesteld naar een agent voor verduistering van publiek geld in Tetouan.
Het Marokkaanse ministerie van Habous en Islamitische zaken heeft een budget van 185 miljoen dirham vrijgemaakt voor de renovatie van moskeeën in meerdere Afrikaanse landen.